(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Од:

Актерката Брук Шилдс изјави дека никогаш не би дозволила нејзините деца да учествуваат во „порнографијата“ на која била изложена поради нејзината мајка како детска ѕвезда.

Актерката имаше само 11 години кога глумеше проститутка во филмот Pretty Baby во 1978 година, во кој беше принудена да се бакнува со колегата Кит Карадин, кој тогаш имаше 27 години. Нејзината мајка, Тери Шилдс, наводно стоела и ја гледала сцената додека Карадин ја уверувала детската ѕвезда дека сето тоа е „измислица“.

„Не знам зошто мислеше дека се е во ред. Не знам“, изјави таа во новото интервју за The Sunday Times. Нејзината мајка почина во 2012 година на 80-годишна возраст, по долго боледување поврзано со деменција.

Актерката и споменатиот филм ќе бидат тема на документарниот филм Pretty Baby: Brooke Shields, во кој актерката и моделот „стануваат жена која ја открива својата моќ откако е сексуализирана млада девојка“, се вели во синопсисот. Документарецот прикажува и сцена во која нејзината ќерка Роуан ја опишува детската кариера на нејзината мајка како „детска порнографија“.

„Тоа е детска порнографија! Дали би ни дозволиле да го направиме тоа на 11 години? ја прашува мајка и, која вели „не“ додека плаче.

„Тешко ми беше да не им ја оправдам мајка ми, но кога ме прашаа, си помислив: „О Боже мој, морам да го признаам ова“. Но, не знам зошто мислеше дека се е во ред“, вели Шилдс, која во документарецот им објаснува на своите две ќерки дека никогаш не би им дозволила да го гледаат Pretty Baby.

Кога Шилдс имаше само 10 години, таа позираше гола за Плејбој, додека со 14 години стана најмладата манекенка која ја краси насловната страница на Вог. Трејлерот за Pretty Baby: Brooke Shields започнува со тоа што Брук како тинејџерка ја прашуваат што мисли за „буката што се случува околу неа“ додека седи до нејзината мајка, а таа се насмевнува и одговара: „Мислам дека е забавно“. Новинарот потоа и кажува дека таа навистина е „млада дама со одличен изглед“ и „прекрасна девојка“.

Зборувајќи во документарецот, Брук признава дека е „зачудена што преживеала по сето тоа“ и открива дека во раните 20-ти била силувана во хотелска соба од човек од филмската индустрија.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска