bob saget

Магазин

Боб Сагет починал од повреда на главата

А1он
Американскиот актер и комичар Боб Сагет починал од повреда на главата за која наводно не верувал дека е опасна, соопшти неговото семејство. Сагет беше пронајден
Магазин

Почина комичарот Боб Сагет

А1он
Американскиот актер и комичар Боб Сагет, најпознат по улогата Дени Танер во ситкомот „Полна куќа“ (Full House), ненадејно почина на 65-годишна возраст, соопшти неговото семејство.