Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Од:

Американската актерка Линдзи Перлман, најпозната по улогите во телевизиските серии „Chicago Justice“ и „Empire“, беше пронајдена мртва во петокот во Лос Анџелес, неколку дена откако беше пријавено нејзиното исчезнување. Таа имаше 43 години.

„Денеска околу 8:30 часот, холивудските полицајци ги истражуваа смртните случаи на авенијата Френклин и Северна Сиера Бонита. Судскиот лекар од округот Лос Анџелес потврди дека тоа е Линдзи Ерин Перлман“, соопшти полицискиот оддел на Лос Анџелес.

Причината за смртта сè уште не е позната, јавува Си-Ен-Ен.

Нејзините пријатели и семејството го пријавиле нејзиното исчезнување и побарале помош од јавноста за да ја најдат, кога таа не се вратила дома на 13 февруари. Последен пат била видена во Холивуд, на неколку километри од местото каде што е пронајдено нејзиното тело, соопшти полицијата.

Нејзината братучетка Савана Перлман ја потврди веста на Твитер пишувајќи: „Многу сум тажна што известувам дека ја пронашле Линдзи. Немам други информации за местото или околностите“.

„Полицијата ја пронајде Линдзи. Таа е мртва. Скршен сум“, напиша сопругот на актерката Венс Смит во објавата на Инстаграм.

Би можело да ве интересира

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Ѓуровски

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Ана Ололовска