Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Од:

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ објави дека е повторно бремена.

– Јас и Бастијан отсега и официјално ќе бидеме во малцинство! – изјави Ана со фотографијата.

Ана и нејзиниот сопруг, поранешниот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, имаат две деца, синовите Леон и Лука.

Еден од најпознатите спортски парови во светот се венча на 12 јули 2016 година во Венеција, по две години врска.

Брачниот пар го доби првиот син во 2018 година, а вториот една година подоцна.

Би можело да ве интересира

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Павлова-Николовска

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Ана Ололовска