Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Од:

Според пишувањата на странските медиуми, актерот Брус Вилис се бори со деменција, која кога ќе напредува може целосно да го исклучи од светот на филмот.

Деменцијата на актерот ја откри режисерот Мет Ескандари, кој работеше со Вилис на неколку филмови.

„Вистина е. Режирав четири филма со него, па знам од прва рака. Тажно е да се види легенда како Брус како се распаѓа пред твоите очи. Видов како е да се работи со него во последните неколку години. – напиша режисерот во коментар на Фејсбук под видеото за гласините за болеста на Вилис.

Фановите почнаа да се грижат за Брус Вилис кога тој почна да глуми во нискобуџетни филмови. Имаше информации дека актерот имал проблеми со сеќавањето на дијалогот, но првично како причина се споменуваше мрзеливоста. Сега излегува дека Брус Вилис се бори со тешка болест.

Според странските медиуми, болеста се уште е во рана фаза.

Би можело да ве интересира

Здравјето на Брус Вилис се влоши, неговото семејство стравува од најлошо

Мајката на Брус Вилис открива – не е е сигурна дека нејзиниот син ја препознава

Предраг Петровиќ

Хрватските експерти за новата дијагноза на Брус Вилис: Нема лек, пациентите не живеат долго

Семејството на Брус Вилис објави лоша вест: „За жал, болеста напредуваше“

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он