Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Од:

Според пишувањата на странските медиуми, актерот Брус Вилис се бори со деменција, која кога ќе напредува може целосно да го исклучи од светот на филмот.

dobivaj vesti na viber

Деменцијата на актерот ја откри режисерот Мет Ескандари, кој работеше со Вилис на неколку филмови.

„Вистина е. Режирав четири филма со него, па знам од прва рака. Тажно е да се види легенда како Брус како се распаѓа пред твоите очи. Видов како е да се работи со него во последните неколку години. – напиша режисерот во коментар на Фејсбук под видеото за гласините за болеста на Вилис.

Фановите почнаа да се грижат за Брус Вилис кога тој почна да глуми во нискобуџетни филмови. Имаше информации дека актерот имал проблеми со сеќавањето на дијалогот, но првично како причина се споменуваше мрзеливоста. Сега излегува дека Брус Вилис се бори со тешка болест.

Според странските медиуми, болеста се уште е во рана фаза.

Би можело да ве интересира

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Ана Ололовска

Кање Вест најави настап во Русија и средба со Путин

Ана Ололовска

Почина комичарот Боб Сагет

Катерина Павлова-Николовска