brus vilis

Магазин

Мајката на Брус Вилис открива – не е е сигурна дека нејзиниот син ја препознава

А1он
Актерот Вилфрид Глием е близок пријател на семејството на Брус Вилис, а сега откри што изјави Марлен Вилис, мајката на познатиот холивудски актер за неговата
Магазин

Хрватските експерти за новата дијагноза на Брус Вилис: Нема лек, пациентите не живеат долго

А1он
Веќе некое време е познато дека здравствената состојба на Брус Вилис не е добра. Се започна минатата година со афазија, поточно со проблеми со говорот,
Магазин

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

А1он
Според пишувањата на странските медиуми, актерот Брус Вилис се бори со деменција, која кога ќе напредува може целосно да го исклучи од светот на филмот.