Почина актерката Џина Лолобриџида

Од:

Италијанската актерка Џина Лолобриџида почина на 96-годишна возраст, пренесува Ројтерс.

Актерката првпат се појави во 50-тите години на минатиот век, а набрзо стана и медитерански секс симбол.

Би можело да ве интересира

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Ѓуровски

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Ана Ололовска