Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Од:

74-годишниот актер Арнолд Шварценегер доживеа тешка сообраќајна несреќа, кога неговиот теренец се превртел врз друг автомобил, а возачот е тешко повреден.

„Изгледаше како сцена од филм. Судирот беше толку силен што воздушните перничиња на теренецот се активираа“, рече сведокот за американските медиуми.

Повредена е жената која го возела Приусот. Многу крвареше од главата. Ни кажаа дека Брзата помош ја однела во болница“, велат луѓето кои се нашле на местото на несреќата, пренесуваат медиумите.

Арнолд е добро, но е длабоко загрижен за повредената жена и вели дека сака лично да ја провери.

Би можело да ве интересира

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Павлова-Николовска

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Кање Вест најави настап во Русија и средба со Путин

Ана Ололовска