Рани куче да те лае, Раденов ја исмејува Калиопи

Од:

Некогашниот музички Идол Иван Раденов снимил видео клип на кој ја исмејува поп дивата Калиопи заради нејзиниот англиски јазик.

Раденов клипот го закачил на својот Фејсбук профил ама откако почнале да го навредуваат, веднаш го отстранил.

Инаку додека траеше музичкиот Идол, Раденов и беше миленик на поп дивата која тоа и не го криеше.

Што го натерало Иван да ја исмејува Опи допрва ќе дознаеме, а до тогаш ќе излезе онаа народната, „Рани куче да те лае“.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска

ВИДЕО: Овации за Синди Лопер низ Австралија, на 70 години се уште не ја издава гласот

Предраг Петровиќ

Бендот „Металика“ купи фабрика за производство на винилни плочи

Горан Наумовски