Почина басистот на „Зи-зи топ“, Дасти Хил

Од:

Басистот на рок-групата „Зи-зи топ“, Дасти Хил почина на 72-годишна возраст. Гитаристот починал во сон во неговиот дом во Хјустон, Тексас, САД.

Веста за неговата смрт на Фејсбук ја објавија членовите на групата.

Хил е роден на 19 мај 1949 година. Тој свиреше бас-гитара со бендот, пееше придружни и главни вокали и беше на клавијатури. Беше вклучен во „Рокенрол-салата на славните“ како член на „Зи-зи топ“, во 2004 година.

Би можело да ве интересира

Светските ѕвезди со концерти за поддршка на вакцинацијата и против климатските промени

Ана Ололовска

Ем-ти-ви награди: Џастин Бибер е изведувач на годината

Ана Ололовска

На идната турнеја, Фил Колинс ќе мора да пее седејќи

Ана Ололовска

Брус Дикинсон го победи и ракот на јазикот и коронавирусот

Ана Ололовска

Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

Ана Ололовска

Мистериозна интернет-страна најавува враќање на „АББА“

Ана Ололовска