По концерт почина Децл, еден од најпознатите руски рапери

Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата беше потврдена и од таткото на Децл.

Неофицијална причина за смртта е инфаркт.

Децл имаше 35 години, а дебитантскиот албум „Кој: Ти“, издаден во 2000 година е меѓу најпродаваните руски рап албуми.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Двајцата од „Битлс“ со заеднички настап

Ана Ололовска

ВИДЕО: Music Man, нов сингл на Кирил Џајковски

ВИДЕО: Бугарка го има најмоќниот глас на планетата

Ана Ололовска

Мајли Сајрус на фестивал во Приштина што го организира Дуа Липа

Влатко Стефановски ќе настапи на Д-фест во Дојран

Ана Ололовска

Шест вечери музика на „The Park Festival” во Гостивар

Ана Ололовска