Мараја Кери секоја година со божиќниот хит заработува „тон“ пари

Од:

Пејачката Мараја Кери секоја година во овој период од годината, за време на новогодишните и божиќните празници, заработува „тон“ пари за легендарниот хит „All I want for Christmas is you“.

Песната на Мараја што ја сними во 1994-та година, е најслушана песна на стриминг сервисите, а задолжителна е на сите листи на божиќни песни. Оваа ситуација се повторува секоја година од тогаш.

Американската пејачка за песната „All I want for Christmas is you“ само за оваа година заработи преку 7 милиони евра, пишува Miror.

Мараја пред оваа песна објави три албуми, но нејзината популарност порасна дури по издавањето на „All I want for Christmas is you“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Brass Brothers“ ја снимија првата авторска песна

Ана Ололовска

„Дивље јагоде“ со новиот албум на медиумска промоција во Скопје

Ана Ололовска

Метју Витакер – слепото момче кое е виртуоз на пијано

А1он

ВИДЕО: Холограмскиот настап на Витни Хјустон ги изненади сите

А1он

Лана дел Реј ја откажа својата турнеја

А1он

Џастин Бибер објавува нов албум, прв по пет години пауза

Ана Ололовска