Концерт на Стинг во Сараево во организација на „Авалон“

Од:

Сопственикот на „Авалон Продукција“, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката на Сараево, Бенјамина Кариќ.

dobivaj vesti na viber

На средбата, како што информираат од „Авалон Продукција“, градоначалничката се заблагодарила што Авалон го носи Стинг во Сараево и изразила подготвеност од градот и голема желба со сите негови ресурси во иднина, Авалон да работи што е можно повеќе концерти таму.

Од друга страна, Милошески ветил дека ќе се обиде во 2023-та на „Кошево” да се случи голем стадионски концерт, единствен во регионот.

На крајот од средбата, градоначалничката Кариќ му подарил на Милошески монографија за Сараево.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Концерт посветен на Украина, пеат голем број украински и светски музички ѕвезди

Ана Ололовска

„Ворнер мјузик“ ги доби правата за сите песни на Дејвид Боуви

Ана Ололовска

Whitesnake ќе одржат концерт во Скопје

Ана Ололовска

„АББА“ денеска го објавува новиот албум

Ана Ололовска

Мараја Кери најави нова божиќна песна

Ана Ололовска

Елтон Џон му забележа на Ед Ширан оти ја издаде тајната за идниот заеднички дует

Ана Ололовска