Кање Вест го објави својот 10-ти студиски албум „Donda“

Од:

По неколку недели одложување, раперот Кање Вест конечно го објави својот десетти студиски албум наречен „Donda“. Toj e достапен на стрим-платфорите од вчера.

Вест го најави албумот пред две години. Тој, исто така, организираше три големи јавни собири во САД – Атланта, Лас Вегас и Чикаго, каде што гостите можеа да слушнат некои од песните, а мина и извесно време на стадионот „Мерцедес-Бенц“ во Атланта, каде што го доврши снимањето.

Објавувањето на албумот беше официјално објавено на Инстаграм неколку часа порано од неговиот менаџер Бу Тијам.

Би можело да ве интересира

Селин Дион го одложи новото шоу во Лас Вегас, поради здравствени проблеми

Ана Ололовска

Почеток на рок-турнејата на „Ролинг стоунс“

Ана Ололовска

Светските ѕвезди со концерти за поддршка на вакцинацијата и против климатските промени

Ана Ололовска

Ем-ти-ви награди: Џастин Бибер е изведувач на годината

Ана Ололовска

На идната турнеја, Фил Колинс ќе мора да пее седејќи

Ана Ололовска

Брус Дикинсон го победи и ракот на јазикот и коронавирусот

Ана Ололовска