Елвир Мекиќ: Не гледам ништо страшно

Од:

Поп пејачот Елвир Мекиќ неодамна го пушти во етерот новиот видео запис за песната „Недопирлива“. Видео записот ја шокираше јавноста како и веб страницата Ју-тјуб која веднаш го забрани за лица под 18 години.

„Не гледам причина за голема врева. Јас сум моментно во Сараево каде ќе гостувам во неколку тв емисии, па се изненадив од реакциите поврзани со спотот. Ништо страшно што во него се љубат две девојки. Во странските спотови има слични тематики, алкохол, дрога, така да дечките од Егзит–Б одлично си ја завршија работата. Јас не им се мешав во ништо. Тие се професионалци кои снимале за Лепа Брена, Јелена Карлеуша и други звезди“, вели Елвир.

Александар Принц, режисер на спотот досега има работено со поголем дел од македонската естрада. Очигледно Принц со искуството зад себе, сакал токму поради контроверзноста спотот успешно да се пробие и да биде актуелен, со што и успеа.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска

ВИДЕО: Овации за Синди Лопер низ Австралија, на 70 години се уште не ја издава гласот

Предраг Петровиќ

Бендот „Металика“ купи фабрика за производство на винилни плочи

Горан Наумовски