Блејк Лајвли ја дизајнираше венчаницата од соништата

Од:

Младата актерка Блејк Лајвли неодамна се омажи за Рајан Рејнолдс. За да биде сигурна дека фустанот кој ќе го носи на свадбената церемонија ќе биде онаков каков што го замислувала Блејк учествувала во неговото креирање.

„Блејк многу добро знае што сака, кога станува збор за модата и точно знаеше каков фустан сака за својот посебен ден. Беше вклучена во секој чекор од изработката на венчаницата“, откри креаторката Џорџина за US Magazine.

Заедно ја создале венчаницата од соништата на актерката, богата со свила, со розеви и златни украси.

Венчавката се одржа во Јужна Каролина, а фотографиите и деталите од свадбената церемонија ќе бидат објавени во декемврискиот број на списанието Weddings.

Би можело да ве интересира

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Ѓуровски

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска