Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Македонија

ВИДЕО: Маршот стигна пред МВР

А1он
Народот и Здружената опозиција кои маршираат под мотото „Отпор против партиско полицискиот режим“ стигна пред Министерството за внатрешни работи. Следува обраќање на претседателот на СДСМ
Видео Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Не треба нова опозиција, туку нова власт

А1он
„Не треба нова опозиција, туку нова власт“, порача пред прилепчани, Андреј Жерновски. Укажа на сметките и затворените дуќани, на безработицата и сиромаштијата. А за сметка
Видео Македонија

(ВИДЕО) Шеќеринска: Виновни ли се пратениците кои како стока беа извлекувани?

А1он
Груевски мисли дека кога ќе седне некој со него, мора неговиот став да го прифати, вели Радмила Шеќеринска во интервју за Тера ТВ. Груевски, вели
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петров: Во недела пред МВР – Марш за вистината

А1он
Во недела од 12 часот граѓаните и опозицијата од Веро во населбата Тавталиџе до Министерството за внатрешни работи ќе маршираат и ќе го изразат својот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петковски: Груевски преде како мало маче пред Ахмети

А1он
Претседателот на НСДП, Тито Петковски, потврди дека опозицијата не ни очекувала некаков исход од вчерашните разговори на лидерската средба, со оглед дека им е познат
Видео Регион

(ВИДЕО) Ципрас: Нема Македонци во Грција, македонските власти се виновни за спорот

А1он
Алексис Ципрас, водач на грчката партија на радикалната левица СИРИЗА, потсмешливо одговори на прашањето за статусот на македонското и другите малцинства во Грција. Ципрас, зборувајќи