Uncategorized

Uncategorized

Пред болница во Белград нападнат е познатиот ракометар Веселин Вуковиќ

А1он
Веселин Вуковиќ (65), познат ракометар и поранешен селектор на српската репрезентација, бил нападнат во елитниот дел на Белград. Како што дознава Телеграф, Вуковиќ бил нападнат
Uncategorized

13-годишно момче во Австралија притворено поради тепачка, помина 45 дена во самица

А1он
13-годишно момче од Квинсленд, Австралија помина 45 дена во самица додека беше во притвор во Младинскиот притвор во Таунсвил. По 60 дена притвор момчето е
Uncategorized

Судскиот совет даде поддршка на номинацијата на Мирјана Лазарова Трајковска за судија во Меѓународниот кривичен суд

А1он
Судскиот совет даде поддршка на Мирјана Лазарова Трајковска за нејзина номинација како кандидат за судија во Меѓународниот кривичен суд. Барањето, како што информира Судскиот совет,
Uncategorized

Поништена регистрацијата на Гави, тој може да замине како слободен играч!

А1он
Барселона повторно се наоѓа во незавидна ситуација откако судот ја поништил регистрацијата на Гави во клубот, оставајќи можност 18-годишниот талент да замине од клубот како
Uncategorized

Си Џипинг следната недела ќе се сретне со Путин објави Ројтерс

А1он
Кинескиот претседател Си Џинпинг планира да отпатува во Русија за да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин веќе следната недела, порано од очекуваното, изјавија
Uncategorized Свет

Украинците тврдат дека ги одбиваат нападите на Бахмут, Вагнер вели дека е на километар од центарот

А1он
Состојбата околу Бахмут останува тешка, но украинските сили ги одбиваат сите руски обиди да го заземат градот, изјави командантот на копнените сили, генерал-полковник Олександар Сирскиј.
Uncategorized

АПИС: Денеска остваривме средба со координаторите на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделник ќе имаме средба со коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

А1он
Денес, претставници на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) заедно со претставници на Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) остваривме средба со Координаторите на
Uncategorized

Зеленски донесе одлука: Украина продолжува да го брани Бахмут

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговите воени команданти одлучија да продолжат да го бранат источниот украински град Бахмут, кој руските сили и платениците на Вагнер
Uncategorized

Спасовски: Лажните дојави за бомби доаѓаат од адреси од Иран и од Русија

А1он
Состојбата е целосно под контрола. Полицијата е тука, ќе биде во секое од училиштата, во сите институции. Будно работиме, во целиот изминат период, затоа што