Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Над 5 милијарди евра штета од земјотресот во Италија

А1он
Според првичните податоци штетите од земјотресите во северната италијанска провинција Емилија Ромања, се проценуваат на околу пет милијарди евра. Земјотресите разурнаа голем број објекти, домови,
Регион

Новиот српски претседател не се откажува од Косово

А1он
Со полагање заклетва пред парламентот, Томислав Николиќ денеска ја превзема должноста претседател на Србија. „Се колнам дека сета своја сила ќе ја посветам на зачувување