Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

19-годишната Бетина открива се повеќе потресни детали

А1он
Нови потресни моменти изнесуваат босанските медиуми за малтретирањето на младата германка Бетина Сигнер, по апсењето на брачниот пар Миленко и Славица Маринковиќ. 19-годишната Бетина открива
Регион

Според анкетите во Грција води Нова Демократија

А1он
Во најновата анкета пред изборите во Грција, благо порасна поддршката за конзервативната партија Нова демократија од 0.7% во однос на левичарската коалиција. Ова е последна
Регион

СНБ на Србија: загрозена е безбедноста на Косово

А1он
Советот за национална безбедност на Србија испрати соопштение во кое заклучува дека безбедноста на граѓаните на Косово е сериозно загрозена. Советот ги повика КФОР, Унмик
Регион

Над 5 милијарди евра штета од земјотресот во Италија

А1он
Според првичните податоци штетите од земјотресите во северната италијанска провинција Емилија Ромања, се проценуваат на околу пет милијарди евра. Земјотресите разурнаа голем број објекти, домови,