Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

„Самоопределување“ ја продава куќата на Тачи за 26.300 евра

А1он
Незадоволни и во знак на протест активистите на движењето „Самоопределување“ поставиле табла за продажба на куќата на косовскиот премиер Хашим Тачи. Цената на куќата според
Регион

Братот на убиената Мексиканка го идентификуваше телото

А1он
Емануел Грациано Мацедо, брат на убиената мексиканка, Селена Маргарит, чие тело во саботата е пронајдено закопано на сплитски Марјан, го идентификуваше нејзиното тело на патологија
Регион

Експлодира бомба пред Националната банка во Атина

А1он
Утринава експлодирала рачно направена бомба пред Националната банка на Грција во Атина, соопшти полицијата. Повредени нема. Направена е материјална штета, биле искршени неколку прозорци на