Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Директорот на ЈП „Чистота и зеленило“, ги демантираше обвинувањата за штрајк

А1он
По изјавата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово, Мирослав Стојановски дека вработените во ЈП „Чистота и зеленило“ штрајкуваат и не го собираат сметот
Македонија

Чашуле: МРТ има нов лик кој не е само шминка, притисоци нема

А1он
Без опозиција, лесно и подмачкано се аминува се. Прстот на пратениците цврсто стои на зеленото копче за гласање закони, декларации, избори. Од време на време
Македонија

„Урбан инвест“ поднесе пријави до Антикорупциска и Обвинителството за Стевчо Јакимовски

А1он
„Урбан Инвест“ ДОО од Кавадарци поднесе пријава до Државната комисија за спречување на корупција против Општина Карпош и Стевчо Јакимовски, како и  кривична пријава до Основното
Македонија

Министрите Јанкулоска и Ивановски го промовираа системот за микроучење

А1он
Министрите за информатичко општество и администрација Иво Ивановски и за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска го промовираа системот за микроучење, како напредна алатка за зголемување
Македонија

Тројца кандидати сомнителни дека соработувале со тајните служби

А1он
Комисијата за верификација на фактите од една од четирите надлежни институции доби повратна информација дека три лица од кандидатите за носители на јавна функција како советници и