Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Анкета на ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ со највисок рејтинг

А1он
ВМРО-ДПМНЕ има највисок рејтинг меѓу политичките партии, а актуелениот премиер Никола Груевски е најпопуларен политичар. Вака покажува најновото истражување на Инстутутот за политички истражувања од
Македонија

Попоски: Секој што прекршува закон, треба да одговара

А1он
Во врска со најновите настани и обелоденувањето на документот со печат „државна тајна“, од лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, во кој е предлогот на медијаторот
Македонија

Време: Претежно сончево со локална облачност

А1он
Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност во попладневните часови, особено во западните и северозападните предели. Ќе дува доумерен северозападен ветар.
Македонија

Георгиевски: Од третиот блок ќе зависи победникот на следните избори

А1он
Нашата соработка ќе значи последен мандат за Никола Груевски.Со оваа порака третиот блок политички партии кој го сочинуваат Вмро НП, ЛДП, Обединети за Македонија и
Македонија

СДСМ: Груевски ја обелодени содржината на предлогот на Нимиц

А1он
„Оној момент кога Груевски повторно го злоупотреби спорот за името и ја обелодени содржината на предлогот на Метју Нимиц во 2005, тој по автоматизам го
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Јавното обвинителството да провери дали Црвенковски направи кривично дело

А1он
ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција бара одговор од јавното обвинителство дали Бранко Црвенковски оддал државна тајна и со тоа сторил кривично дело. „Околу оддавањето на државна