Свет

Вознемирувачко видео: Една од најстрашните снимки во историјата на военото известување

А1он
Во Алепо, Сирија, екипата на CNN го сними загинувањето на едно девојче, снимка која ќе влезе во историјата на военото известување, исто како фотографијата на
Магазин

Алкохолот го спречува опоравувањето од трауматичните настани

А1он
Хроничното опивање доведува до ослабување на когнитивните центри кои ги контролираат емоциите. Зачестеното опивање може да доведе до „куршлус“ во мозокот и тешко опоравување од
Магазин

Пол Макартни ќе го добие францускиот медал на Легијата на честа

А1он
Музичарот, Сер Пол Макартни, го доби можеби најголемото француско одликување од областа на културата. На 8-ми септември на церемонија ќе биде прогласен за офицер на