Пукање во средно училиште: Убиен средношколец

Од:

Тинејџер е убиен во пукање за време на полувремето на фудбалски натпревар во средно училиште во американската сојузна држава Луизијана.

Еден маж е ранет, соопшти полицијата.

15-годишно момче е убиено во пукање во средното училиште Порт Ален, во близина на градот Батон Руж, додека 28-годишен маж се здобил со повреди од непознат степен, се наведува во соопштението на полицијата. Медицински хеликоптер и амбулантно возило се испратени на местото на настанот и ги транспортирале жртвите во болницa, пренесе АП.

Исто така, беше објавено дека никој не бил уапсен веднаш по пукањето. Инцидентот се случил на полувремето на фудбалски натпревар помеѓу две средношколски екипи.

Би можело да ве интересира

Во Њујорк: Убиени се четворица членови на семејство, меѓу кои и две деца

Горан Наумовски

Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

Горан Наумовски

Пукање во Лас Вегас: Има мртви и ранети

Горан Наумовски

Израел: Цивилите во Ерусалим беа застрелани од Хамас

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пукање во Ерусалим, има мртви и ранети, напаѓачите се ликвидирани

Горан Наумовски

Кривична за 11 мажи кои пукале на семејна веселба