ВИДЕО: Пукање на забава: Има мртви, неколку повредени

Од:

Најмалку две лица загинаа, а 14 се повредени во пукање на забава организирана за жителите на населба во градот Мемфис, Тенеси, соопшти локалната полиција.

Тројца од повредените се пренесени во болници во критична состојба, додека 11 лица се пренесени во болниците со приватни возила, соопшти полицијата во Мемфис во објавата на платформата X.

Како што се додава, забавата била организирана без дозвола.

На настанот во саботата вечерта присуствуваа меѓу 200 и 300 луѓе, пренесува Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Малолетник од Скопје пукал во познаник и кон неговото возило

Горан Наумовски

Двајца полицајци застрелани во Париз откако маж украл пиштолот

Горан Наумовски

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Инцидент во Гази Баба, маж пукал со пиштол

Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Орце Костов