Престрелка во Башчаршија, едно лице е рането

Од:

Сараевската полиција ги соопшти деталите од синоќешната престрелка во Башчаршија. Како што потврди портпаролката на полиција Мерсиха Новалиќ, едно лице се здобило со тешки повреди.

Синоќа, во 23 часот и 30 минути, полициски службеници од Полициското одделение Стар Град го привеле лицето Т.Ш. (32) од Сараево поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело предизвикување општа опасност и тешка телесна повреда, ранувајќи го К.Х. (29) од Сараево.

-Околу 23 часот и 15 минути на улица Табаци пријавениот употребил огнено оружје кон К.Х., кој се здобил со тешка повреда во пределот на левата нога па е задржан во КЦУС на понатамошно лекување – изјави Новалиќ за Кликс.

По наредба на обвинителот, спроведена е истрага, а на осомничениот му е одреден притвор, јавува Српскаинфо.

Би можело да ве интересира

Шест безживотни тела на виетнамски државјани се пронајдени во хотел во Бангкок

(ВИДЕО) Пукано е во Доналд Трамп на митинг во Пенсилванија

A1on

Крвава свадба во Франција: Едно лице загина, а пет се повредени во вооружен напад

Горан Наумовски

Жена од Сараево е пронајдена мртва во стан, осомничени се сопругот, свекрвата и уште еден маж

Горан Наумовски

Детали за ужасот во Сараево: Ги убил братот и снаата, ја запалил куќата па се самоубил

Изгоре куќа во Сараево, внатре пронајдени три тела

Катерина Ѓуровски