Пукање во Торонто, тројца мртви, меѓу нив e и убиецот

Од:

Полицијата во Торонто денеска соопшти дека верува оти напаѓачот кој уби маж и жена е убиен во пукање во канцелариски простор во близина на дневен престој и училиште во северен Јорк.

Зборувајќи за медиумите, детективот Алан Бартлет рече дека полицајците влегле во зградата и пронашле двајца мажи и една жена и верувале дека еден од мажите е убиецот. Тој изјави дека се уште е рано да се каже каква врска можеби имало меѓу убиените, но најверојатно дошло до расправија за пари, што потоа довело до трагедијата.

Графичкиот дизајнер и фотограф, Шархох Бинијаз, чие студио се наоѓа во ходникот во близина на местото на пукањето, рече дека слушнал истрели и луѓе кои се расправаат.

Бинијаз и другите на местото на настанот идентификуваа една од жртвите како локален брокер по име Араш Мисаги.

Би можело да ве интересира

Шест безживотни тела на виетнамски државјани се пронајдени во хотел во Бангкок

(ВИДЕО) Пукано е во Доналд Трамп на митинг во Пенсилванија

A1on

Крвава свадба во Франција: Едно лице загина, а пет се повредени во вооружен напад

Горан Наумовски

Вооружен напад во Брисел: Има мртви и ранети

Престрелка во Башчаршија, едно лице е рането

Горан Наумовски

Канада ја прогласи Иранската револуционерна гарда како терористичка организација