Инцидент во Гази Баба, маж пукал со пиштол

Од:

Полицијата извести дека вчера во 17.30 часот во СВР Скопје С.С.(39) од Скопје, пријавил дека на 8.4.2024 околу 21.52 часот на подрачјето на Гази Баба дошле четири лица и едното од нив извадило пиштол и испукало еднаш во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двајца полицајци застрелани во Париз откако маж украл пиштолот

Горан Наумовски

ВИДЕО: Пукање на забава: Има мртви, неколку повредени

Предраг Петровиќ

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Орце Костов

Девојче од Косово е рането во инцидентот во основно училиште во градот Ванта кај Хелсинки

Горан Наумовски

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов