sredno uciliste

Македонија

Професори од Уметничко ќе протестираат пред МОН, директорот ги терал да работат на Задушница

А1он
Професорите од скопското Средно уметничко училиште, кои подолго време бараат смена на директорот Филип Фидановски, најавуваат дека утре напладне ќе одржат протест пред Министерствоо за
Македонија

Почна запишувањето во средните училишта

А1он
Запишувањето во прва година средно образование во учебната 2021/2022 година почнува денеска и ќе трае во наредните три дена. Според Конкурсот на Министерството за образование
Македонија

Професори од Средно уметничко: Директорот владее диктаторски, нè тера да држиме физичка настава

А1он
Група професори од средното музичко училиште „Лазар Личеноски“ реагираат на, како што велат, самоволието, испадите и незаконското работење на директорот на училиштето Филип Фидановски. Тие