Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Од:

На булеварот „Илинден“ во Тетово синоќа во 22.45 часот имало пукало од огнено оружје, а жител на градот пријавил дека е пукано кон неговата куќа. Од СВР Тетово велат дека засега немаат информации за повредени лица.

-Во 22.45 часот М.Т. од Тетово во СВР Тетово пријавил дека од страна на непознато лице е пукано со огнено оружје од возило во движење во неговата куќа во Тетово. До сега нема пријава за повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира СВР Тетово.

По пукањето полицијата со ленти го блокираше движењето за возила по делот од булеварот каде се пукало по што е почнат увид.

Би можело да ве интересира

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Малолетник од Скопје пукал во познаник и кон неговото возило

Горан Наумовски

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Двајца полицајци застрелани во Париз откако маж украл пиштолот

Горан Наумовски

Не е почнато навреме гласање на едно место во Тетово поради апаратот за идентификација

Игор Димески: Левица ќе направи сè, за да се институционализираат барањата на бранителите од 2001

А1он