Би-Би-Си: Принцот Вилијам бил болен од Ковид-19 во април

Од:

Британскиот престолонаследник, принцот Вилијам, во април бил болен од Ковид-19, јави Би-Би-Си. Во исто време, неговиот татко, принцот Чарлс, исто така беше во изолација.

Сепак, Вилијам избрал да ја чува својата состојба во тајност заради јавниот интерес.

Тој, наводно, бил ставен во карантин во Норфолк, каде што работел. Тоа го објавија извори за Би-Би-Си.

Би можело да ве интересира

По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

А1он

Научниците алармираат поради новата варијанта на Ковид-19

Горан Наумовски

Прва тужба во Германија поради последиците од вакцината против корона на Фајзер

Ана Ололовска

Кинески научник: Можно е пандемијата да започнала со истекување на вирусот од лабораторија

Ана Ололовска

СЗО прогласи крај на пандемијата на коронавирус

Ана Ололовска

Шефот на СЗО: Не можеме да знаеме како настанала короната додека Кина не ги објави своите податоци

Ана Ололовска