zelenski

Свет

Анонимус: Од руската служба за безбедност протекоа информации за атентат на Зеленски

А1он
Oд руската Федерална служба за безбедност „протекоа“ информации за атентат на украинскиот претседател Володимир Зеленски, објави хакерскиот колектив Анонимус. Russian FSB leaked information alerted Ukraine
Свет

(ВИДЕО) Зеленски: Ги победивме Русите без оружје, се повеќе од нив бегаат назад во Русија

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски и се обрати на нацијата преку Фејсбук. „Секој окупатор треба да знае дека ќе наиде на жесток отпор од Украинците, така
Свет

Зеленски на седмиот ден од војната во Украина: Русија сака да не избрише

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска, на седмиот ден од руската инвазија врз неговата земја и жестоките борби во повеќе градови, изјави дека досега се убиени
Свет

Зеленски: Преговори откако ќе запре бомбардирањето на цивили

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера изјави дека Русија мора да престане да ги бомбардира украинските градови пред да започнат преговорите за целосен прекин на огнот,
Свет

Зеленски: Да запре руското бомбардирање на цивили, а потоа да се седне на преговарачка маса

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Русија мора да престане да ги бомбардира украинските градови пред да започнат преговорите за целосен прекин на огнот,
Свет

(ВИДЕО) Зеленски до Европскиот парламент: Докажете дека сте со нас и животот ќе ја победи смртта

А1он
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се обрати пред европратеници на вонредна пленарна седница на Европскиот Парламент и побара од Европската Унија да ја докаже својата
Свет

Претседателот на Украина денеска ќе се обрати пред Европскиот парламент

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој повикува на „итна“ интеграција на неговата земја во ЕУ по руската инвазија, ќе се обрати пред Европскиот парламент денеска во
Свет

Зеленски го повика Западот да размисли за зона на забранети летови за руските авиони

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека е време Западот да размисли за воведување зона на забранети летови за руски ракети, авиони и хеликоптери како