zastitni maski

Македонија

Мајка и ќерка шијат маски и ги делат бесплатно на граѓаните

Мајка и ќерка од Куманово шијат маски и ги делат бесплатно на соседите во маалските продавници, а од неодамна ги повикаа и граѓаните преку социјалните
Македонија

Штипските текстилни компании ги сошија првите 1.000 заштитни маски

А1он
Сошиени се првите 1.000 заштитни маски од страна на работничките од штипските конфекции. Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска посети две текстилни фабрики, каде
Македонија

Аптеките ги поскапеле заштитните маски зошто добавувачите ги зголемиле цените

А1он
Здружението на приватни аптеки соопшти дека сака да се огради од шпекулациите на одредени субјекти, дека во овие сериозни моменти на опасност од појава на
Свет

Тајландски министер сака да ги протера странците кои не носат маски

А1он
Тајландскиот министер за здравство изјави дека сите странци кои одбиваат да носат маска против ширење на коронавирусот треба да бидат „исфрлени од земјата“. Тие странски