tajland

Свет

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

А1он
Најмалку едно лице загина денеска во експлозија на бомба во полициски комплекс во јужниот дел на Тајланд, изјави заменик полициски комесар во провинцијата Наративат, потполковникот
Свет

Лидерот на Хонг Конг позитивен на коронавирус по самитот на АПЕК на Тајланд

А1он
Лидерот на Хонг Конг, Џон Ли, е позитивен на коронавирус, по четиридневното учество на Азиско-пацифичкиот економски форум (АПЕК) во Тајланд. За време на самитот Ли
Свет

Тригодишно девојче го преживеа масакрот во Тајланд

А1он
Тригодишната Еми спиела покрај нејзината најдобра другарка во градинка во северниот дел на Тајланд, кога напаѓачот, издрогиран, поранешен полицаец, влетал во собата вооружен со пиштол
Свет

Само едно дете го преживеа масакрот во Тајланд, семејства се собираат околу градинката држејќи детски играчки во рацете

А1он
Најмалку 37 лица се убиени во масакр во североисточниот дел на Тајланд, а повеќето од убиствата се случиле во градинка во Нонг Буа Ламфу. Меѓу
Свет

(ВИДЕО) Грозоморни детали за масакрот на Тајланд: Убиени бремена негувателка и двегодишни деца

А1он
Поранешниот полицаец Пања Камларб уби најмалку 34 лица, од кои повеќето деца, во градинка во североисточната провинција Нонг Буа Лам Пу во Тајланд. Убиецот вооружен
Свет

(ВИДЕО) Први снимки по страшниот масакр во Тајланд: Одекнува липање пред градинка

А1он
На социјалните мрежи се појавија првите снимки на кои се гледа ужасот што се случи утрово во градинка во Тајланд. Имено, според неофицијални информации на
Свет

Напаѓачот од Тајланд што избодел и пукал во деца е поранешен полицаец: Избегал со бел пикап, конзумирал наркотички средства

А1он
Тајландската полиција трага по напаѓачот, кој упаднал во градинка, избодел и пукал во деца и постари лица. Во нападот загинаа најмалку 30 лица, меѓу кои
Свет

Масакр во градинка во Тајланд: Најмалку 34 загинати, меѓу кои и деца

А1он
Најмалку 34 лица се убиени во масовно пукање во североисточна тајландска провинција, изјави портпаролот на полицијата. „Има најмалку 20 мртви, но информациите се уште пристигнуваат“,
Свет

Најмалку три лица повредени во серија бомбашки напади на Тајланд

А1он
Најмалку три лица се повредени во бранот бомбашки напади во три провинции на крајниот југ на Тајланд, каде муслиманските сепаратисти се активни речиси две децении,
Свет

ВИДЕО: Најмалку 13 жртви во пожар во ноќен клуб на Тајланд

А1он
Најмалку 13 лица загинаа, а 40 се повредени во пожар што избувна во ноќен клуб во близина на туристичкиот град Патаја, Тајланд. #Thailand#ไฟ#ACCIDENT #EMERGENCE #ประเทศไทยAt