gragjanska vojna

Свет

Итно предупредување од ООН: „Судан на работ од граѓанска војна“

Орце Костов
Обединетите нации предупредија дека Судан би можел да биде на работ на сеопфатна војна откако во воздушен напад изминатиот викенд загинаа десетици луѓе. Најмалку 22
Регион

Почина генералот Јован Дивјак, Србинот што го бранеше Сараево од Србите

А1он
Генералот на војската на Босна и Херцеговина Јован Дивјак, кој беше единствен по својот избор како Србин да застане на страната на Бошњаците на почетокот
Регион

Брнабиќ: Не сакам ниту да размислам за можноста на граѓанска војна во Црна Гора

А1он
Изгледите дека Црна Гора е на работ на граѓанска војна се толку страшни што не сакам ниту да размислам на тој начин, изјави денеска српската