vucic

Регион

Вучиќ: ЕУ, Русија, Кина и САД се стратегиските цели на српската надворешна политика

А1он
Развивање на односите со Европската унија, Русија, Кина и САД ќе биде стратешка цел на новата српска Влада, изјави денеска Александар Вучиќ на неговата последна
Македонија

Вучиќ: Срамно е што Македонија ги дала транскриптите од прислушуваните разговори

А1он
Српскиот премиер во заминување, Александар Вучиќ, изјави во интервју на ТВ Пинк дека е срамно тоа што Македонија ги дала транскриптите од прислушуваните разговори на
Регион

Вучиќ: Името на новиот српски премиер ќе се знае за три недели

А1он
Актуелниот српски премиер и новоизбран претседател на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека името на неговиот наследник на премиерската функција „ќе биде познато на 11,
Економија

Вучиќ: Речиси сите економски договори на Србија во последната година се со кинески компании

А1он
Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска, на средбата со својот кинески колега Ли Кечијанг, изјави дека речиси сите економски договори, што Србија ги потпишала во текот
Регион

Вучиќ: Вилијам Вокер е лобист на идејата за Голема Албанија

А1он
Новозибраниот српски претседател и актуелен премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека вчерашната изјава на поранешниот шеф на Мисијата на ОБСЕ за Косово, Вилијам Вокер дека
Регион

Владимир Путин им поскал успех на „актуелните власти“ на изборите во Србија

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин, на средбата со српскиот премиер Александар Вучиќ во Москва, им посакал успех на „актуелните власти“ на претстојните претседателски избори во Србија,