vucic

Регион

Вучиќ: Ќе го зачуваме мирот на Западен Балкан со помош на ЕУ и Германија

А1он
Србија многу инвестираше за зачувување на мирот и стабилноста во регионот, истакна српскиот премиер Александар Вучиќ на заедничка прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел. –
Регион

Вучиќ: Барањето на БиХ за ревизија на пресудата ги враќа односите 25 години наназад

А1он
Премиерот на Србија Александар Вучиќ изјави денеска, по повод поднесеното барање на Босна и Херцеговина за ревизија на пресудата за геноцид против Србија, дека со
Регион

(ВИДЕО) Вучиќ со копија на украински спот тргна во претседателската трка

А1он
Кандидатот на претседателските избори во Србија, Александар Вучиќ тргна во изборна кампања со спот кој е инспириран од реклама за украинска политичка партија. Од спотот
Регион

(ВИДЕО) Вучиќ: Знаете ли како се вика премиерот на Македонија?

А1он
Премиерот Александар Вучиќ на гостувањето во РТС зборувајќи за односите со соседните земји, рече: -Знаете ли како се вика последниот премиер на Македонија? Мислам дека
Регион

Вучиќ: Референдумот во Република Српска помина мирно, важно е да смират тензиите во регионот

А1он
Српскиот премиер Александар Вучиќ во понеделникот изјавил дека најважно е тоа што референдумот за славењето на Денот на Република Српска поминал мирно, оценувајќи дека во