vladin sostav

Регион

Во новата српска влада ќе има десет жени, Вулин и Стефановиќ си ги менуваат местата

А1он
Мандатарката за состав на српската влада и членка на Претседателството на Српската напредна странка, Ана Брнабиќ, го соопшти составот на кабинетот, кој ќе има три
Uncategorized

Заев: Носиме одлука за избор на одговорни и посветени кадри, ќе покажеме дека можеме подобро

А1он
Носиме одлука за избор на одговорни, отчетни, професионални и посветени кадри кои ќе ја имаат задачата да ги предводат институциите и да испорачаат резултати кон
Македонија

Почна седницата на ЦО на СДСМ, вечерва официјално ќе бидат соопштени имињата на министрите

А1он
Кој ќе биде дел од новата влада, кому ќе му бидат доверени клучните позиции и како ќе се распределат ресорите, официјално ќе се знае по
Македонија

Ахмети: Владата ќе ги носи сите одлуки со консензус, како и досега

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети по денешната седница на партискиот Централниот Совет на ДУИ ги соопшти имињата на нивните кандидати за
Македонија

Маричиќ нов министер за правда, Бочварски за транспорт, Османи во надворешни работи: неофицијално познат составот на новата влада

А1он
Пред вечерашните седници на највисоките партиски тела на СДСМ и ДУИ, неофицијално, познати се имињата на членовите на новиот владин кабинет. Во министерствата со кои