venko filipce

Македонија

Филипче: Месечен надоместок од почетни 60.000 денари за специјализантите

А1он
Специјализантите остануваат во фокус на СДСМ и во следниот мандат што ќе го добиеме бидејќи граѓаните ја препознаваат нашата посветеност за системско решавање на клучните
Македонија

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ 11 години од специјализантите правеше социјални случаи, СДСМ го плати нивниот труд

А1он
Да ја потсетам кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Силјановска дека нејзината партија 11 години од приватните специјализанти правеше социјални случаи. Тоа не го кажувам јас тоа се
Македонија

Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе дневно, лице в лице се гради довербата

А1он
Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници со
Македонија

Филипче од Радовиш вети просечна пензија од 30 илјади денари

А1он
Носителот на листа на кандидати за пратеници од СДСМ и Kоалицијата за европска иднина во Изборна единица 4, д-р Венко Филипче вчера беше во Радовиш
Македонија

Филипче: Зголемување за 15% на капитацијата за матичните лекари

Орце Костов
Примарната здравствена заштита е клучна за здрави поколенија, а матичните лекари заслужуваат нивната работа да биде признаена и вреднувана, затоа, ќе го зголемиме капитациониот бод
Македонија

Филипче: Имаме план како да вратиме дел од лекарите кои заминале

А1он
Др-Венко Филипче, денес учестувуваше на трибина посветена на здравјето во Прилеп каде пред 150 здравствени работници ја претстави програмата на СДСМ и коалицијата во делот
Македонија

Филипче од Неготино: Плати до 180.000 денари за докторите специјалисти, до 90.000 за медицинските сестри

А1он
Како доктор, постојано се ангажирам за подобрување на професионалните услови за здравствените работници. Во изминатиот мандат значлително ги покачивме платите на сите категории зрасвтвени рботници,
Македонија

Филипче: Скандалот со МТВ и ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека во партијата ништо не се сменило

А1он
Денеска како носител на Изборната единица 4, д-р Венко Филипче имаше средба со граѓани во Радовиш. Лажните анкети објавени на Националната телевизија МТВ, кои се
Македонија

Филипче: Ја укинуваме партиципација од 20% за здравствени услуги и партиципација за студентите на факултетите

А1он
Носителот на листата во изборната единица 4, Венко Филипче денес ја претстави прогарамата во делот на здравството и здравствените услуги. Тој во своето обраќање ги
Македонија

Милошоски: Филипче ќе треба да одговори дали заедно со Заев бил на платен список на омилената и повластена веледрогијата и во МЗ и кај Малмед, д-р Пановски

А1он
На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ во Виница на дебатата насловена „Случај „ДИВО МЕСО“ – Мора