vasev

Македонија

Нино Васев не смее да оди на работа во Онкологија – судот ги прифати мерките од обвинителство

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог за определување мерки за претпазливост на Основното јавно обвинителство – Скопје против две
Македонија

Васев: Амбасадата на Норвешка ги деманира лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести на штета на државата и нејзиниот меѓународен углед. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски ја злоупотреби собраниската говорница за да
Македонија

СДСМ: Мицкоски и високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ често биле во Мериот во последните недели

А1он
Во последните неколку недели, високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои Христијан Мицкоски, Александар Николовски, Влатко Ѓорчев, често биле во хотелот Мериот, изјавиСтефан Васев од СДСМ.