СДСМ: Мицкоски и високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ често биле во Мериот во последните недели

Од:

Во последните неколку недели, високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои Христијан Мицкоски, Александар Николовски, Влатко Ѓорчев, често биле во хотелот Мериот, изјавиСтефан Васев од СДСМ.

Тој го повика Мицкоски да одговори дали во Мериот имале средби со осудениот Сашо Мијалков.

„Зошто од толку хотели во земјава, во главниот град, се организираат партиски настани на ВМРО-ДПМНЕ и УМС токму во Мериот нека ценат граѓаните. Можеби поради долгот на Мицкоски кон Сашо Мијаков кој заедно со Груевски го стави на чело на ВМРО-ДПМНЕ? Јасно е дека спрегата Мериот-Белата палата се уште раководи со ВМРО-ДПМНЕ. Оттука и целата нервоза и паника во белиот дворец по донесената пресуда за предметот „Тврдина-Таргет“. Мицкоски не успеа да го спаси криминалот на режимот, не успеаја намерите да ги спаси од одговорност“, рече Васев.

Би можело да ве интересира

Костовски: Мицкоски се обиде да саботира полициска акција за да одбрани криминал

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за фалсификувани патни исправи, Мицкоски не отстапува одбрана на криминалот

ВМРО-ДПМНЕ: Заеви станаа и нарко картел, да одговорат дали е нивно комбето фатено со дрога од 800 илјади евра

(ВИДЕО) Каевски: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за скандали со патни исправи, Мицкоски останува на браникот на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Владата не прави компромиси со криминалот, оној којшто го прекршил законот мора да сноси одговорност

Ана Ололовска

СДСМ: МВР јавно соопшти дека Мицкоски имал контакти со еден од приведените во полициската акција „Двојник“

Ана Ололовска