uprava za finansiska policija

Македонија

Апсења за измама во Прилеп: Осомничените фиктивно вработувале бремени жени и переле пари

Орце Костов
Денес од раните утрински часови под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Управата за финансиска полиција
Македонија

Трендафилов: Државата напредува во борбата против перењето пари, се чека првата судска пресуда

А1он
Во последните две години земјава бележи напредок во спречувањето на перењето пари и финансирањето тероризам, тврди првиот човек на Управата за финансиско разузнавање, Блажо Трендафилов.
Македонија

450 кандидати пријавени за 27 работни места во финансиската полиција

Вкупно 450 кандидати се пријавиле за 27 нови работни места во Управата за финансиска полиција. На петти јули Управата преку оглас побара 27 извршители –