ungarija

Регион

Орбан: Брисел е виновен за кризата

А1он
Унгарскиот конзервативен премиер Виктор Орбан вчера изјави дека размислува за нов систем кој ќе ја замени демократијата поради излегување од кризата и ја критикуваше Европската
Свет

Орбан ја спомена можноста за воведување нов систем, наместо демократијата

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан предизвика денеска остри политички реакции, откако ја спомена можноста за воведување нов систем, наместо демократијата. „Се надевам дека нема да има
Свет

Уапсен еден од најбараните нацистички злосторници

А1он
Најбараниот нацистички криминалец во светот, 97-годишниот Унгарец, Ласло Чатари e уапсен во Будимпешта. Тој беше началник на полицијата во словачкиот град Кошице коага германската нацистичка
Регион

План за намалување на невработеноста во Унгарија

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави денеска план за намалување на невработеноста вреден милијарда евра, а мерките за поттикнување на невработеноста ќе бидат финансирани од даноците