Затворен аеродромот во Будимпешта

Од:

Меѓународниот аеродром во Будимпешта „Франс Лист” привремено е затворен денеска поради технички проблеми во контролната кула, соопшти управата на аеродромот.

Техничките проблеми настанале поради дефект на опремата.

Сите појдовни летови се суспендирани, а сите дојдовни летови се пренасочени кон Виена, во соседна Австрија.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страотна несреќа на рели во Унгарија: Најмалку четворица мртви

Катерина Ѓуровски

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот

Орбан: ЕУ ни се заканува со Армагедон

ЕУ подготвува казна за Унгарија