trst

Спорт

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Даниел Димевски со прашалник кој повеќе личи на училишен тест објавен на социјалните мрежи како личен став му одговори на
Македонија

(ВИДЕО) Заев од Трст: Ќе соработуваме, за напредок на регионот и за перспективите кон ЕУ

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија денеска во Трст во ијзава за медиумите кажа дека е потребна соработка за да напредува регионот. „За нас, за
Македонија

(ВИДЕО) Заев во Трст на средби со Рама и Брнабиќ: Ќе ја развиваме регионалната соработка, имаме заедничка иднина во ЕУ

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска е во Трст на Самитот за Западен Балкан. Пред почетокот на средбата на шефови на држави
Македонија

Димитров на сесија на министри за надворешни работи на конференција за Западен Балкан во Трст

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Димитров ќе учествува на сесијата на министрите за надворешни работи како дел од конференцијата на високо ниво за Западен Балкан