tenderi

Македонија

На Канческа-Милевска ѝ е тешко што пет години чека пресуда: Убедена сум дека сум невина

Кристијан Ландов
Пет години се суди и нема судска одлука за ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, која се гони за местење тендери за изградба на Музејот на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да објасни како анонимна фирма од Тетово стигнала до тендери од 4 милиони евра

А1он
Власта на ДУИ и СДСМ треба да објасни како една анонимна компанија која низ годините наназад работела на ситни тендери, одеднаш станува клучен партнер на
Македонија

Од крај на август почнуваат судењата за предметите кои се вратија од почеток поради разрешениот поротник

Кристијан Ландов
Судењата за четирите предмети на СЈО кои се вратија од почеток поради престанување на мандатот на судија-поротник, почнуваат од крајот на август и почеток на
Македонија

На Канческа-Милевска ќе и се суди одново за „Тендери”, по разрешувањето на поротникот

Кристијан Ландов
Рочиштето за предметот „Тендери“ кој беше влезен во давање завршни зборови, односно беше пред пресуда се одложува до назначување на нов судија-поротник, соопшти Кривичниот суд.
Видео Македонија

Обвинета имала дијареа и повраќала, па се одложија завршните за „Тендери“ каде и се суди на Канческа-Милевска

Кристијан Ландов
Обвинета заболела од стомачен вирус, па не можела да дојде на денешното рочиште за предметот „Тендери“, каде треба да се почне со давање на завршни
Македонија

Главната расправа за „Титаник“ одложена за 24 август, утре завршни зборови за „Тендери“

А1он
Главната расправа за случајот „Титаник“ која беше закажана за утре се одлага за 24 август, а утре ќе се одржи расправа со завршни зборои за
Македонија

Повеќе од осум милиони евра чинат тендерите за зимско одржување на патиштата

А1он
За ангажирање механизација, работници, сол и чакал за одржување на улиците и патиштата во зимски услови за сезоната 2020-2021 година ќе се потрошат 538 милиони
Македонија

Поради ТНТ се одложи рочиштето за „Тендери“ против Елизабета Канческа-Милевска

Кристијан Ландов
Поради новото закажано рочиште за ТНТ, се одложи судењето за „Тендери“. Судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаи, а рочиштата се
Македонија

Нови рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“ на СЈО. Случајот за