tav

Македонија

Иванов го одликуваше со медал за заслуги извршниот директор на ТАВ, Сани Шенер

Главниот извршен директор на ТАВ Аеродроми и Претседател на Управниот одбор, Сани Шенер, беше одликуван со Медал за заслуги за Македонија од Претседателот на Република
Македонија

Најавена забрзана реализацијата на инвестициите од 35 милиони евра на ТАВ

Соработката на Владата со концесионерот на аеродормите во Скопје и во Охрид, турски ТАВ, ќе се продлабочува и ќе се забрза процесот на реализација на инвестициите
Економија

45-те милиони од ТАВ не се инвестиција, туку обврска за неизградениот аеродром во Штип

А1он
Владата и официјално го трампаше неизградениот карго аеродром во Штип за инвестирање во градинки, училишта, одводни и канализациони мрежи и локални и регионални патишта. Утрово
Економија

(ВИДЕО) Средба на премиерот Заев со раководството на ТАВ: Утврдени се приоритетите за инвестицијата од 45 милиони евра

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот без ресор, Аднан Ќахил, утрото се сретна со претставници на Групацијата ТАВ, главниот менаџер,
Македонија

„ТАВ Македонија“ за промената на името на аеродромот: Ќе постапиме како што вели Владата

А1он
„Го следиме развојот на настаните и ќе постапиме согласно со инструкциите добиени од Владата“. Ова е краткиот одговор кој за „Макфакс“ го дадоа од „ТАВ
Македонија

Сугарески: „ТАВ“ ќе ги инвестира средствата во јавни добра од интерес за граѓаните

А1он
Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески изјави дека „ТАВ“ средствата наменети за карго аеродром во Штип, кој нема да се гради, ќе ги инвестира
Македонија

Алпер Ерсој нов генерален директор на ТАВ Македонија

А1он
Алпeр Тунга Ерсој  е назначен за нов генерален директор на „ТАВ Македонија“, компанијата што управува до македонските аеродорми, а досегашниот директор Зоран Крстевски за член
Македонија

„Бомбата“ стана телефон, авионот полета, Ѓорге Иванов остана во Скопје

А1он
Авионот на „Туркиш ерлајнс“ кој поради безбедносна проверка привремено беше задржан на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, вечерва во 22:56 часот полета за Истанбул. Во
Македонија

Нормализиран авиосообраќајот меѓу Скопје и Истанбул

А1он
Летовите на авиокомпнаијата „Туркиш ерлајнс“ од Истанбул кон Скопје и обратно, кои вчера беа откажани поради настаните во Турција, денеска се реализираат според распоредот на