sveti nikole

Видео Македонија

(ОБНОВЕНО) (ВИДЕО) Сеуште напнато во Свети Николе

А1он
Сеуште трае опсадата на гимназијата Кочо Рацин во Свети Николе. Во просториите на училиштето сеуште седат заклучени партиски активисти кои вечерва нешто по 20 часот
Македонија

Поплави во Штип и Свети Николе

А1он
Синоќешното невреме проследено со обилни врнежи од дожд предизвика реката Брегалница да се излее од своето корито. Поплавени се 30-тина куќи во штипската населба Ново Село.
Македонија

Професорот од Св. Николе на 24.12 на протестот против опозицијата

А1он
Директорката на основното училиште „Кирил и Методиј“ во Свети Николе, Валерија Ивановска, најави истрага за да се утврди дали се точни тврдењата на родители, дека
Македонија

Малолетници присилени да потпишуват изјави за скандалот со професорот во Свети Николе

А1он
По објавениот текст на А1он околу скандалот со професорот во Свети Николе, кој беше критикуван и пренесен на порталите и социјалните мрежи , во Свети
Македонија

Скандал: Професор по историја во Свети Николе предавал дека СДСМ ќе бидат запишани како предавници

А1он
Професор по историја во основното училиште „Кирил и Методиј“ во Свети Николе, на учениците од 14. и 15. години им предавал лекција по историја за
Македонија

Фокус: И власта знае зошто Свети Николе е град на смртта

А1он
Тензичната атмосфера во Комисијата за финансирање и буџет, на која се чешла теината на државната каса и начинот на трошењето на парите од народот, продолжува.