srpsko zname

Регион

(ВИДЕО) Симнато српското знаме: Не можеле да се напијат кафе и да го гледаат

А1он
Граѓанин на Хрватска во Пожега го симна знамето на Србија, кое беше поставено таму заедно со другите знамиња на земјите учеснички на филмскиот фестивал. По
Регион

ВИДЕО: Нова снимка и нови тензии – Албанци го запалија српското знаме во Србија и го развеаја албанското

А1он
На социјалната мрежа ТикТок се појави видео на кое се гледа како неколкумина Албанци го палат српското знаме, според нивното тврдење некаде кај Прешево, а
Регион

Дисциплински казни за вработените во ХРТ кои изборите на Косово ги најавија со српско знаме?

А1он
Прилогот на Хрватската радио-телевизија (ХРТ) за изборите во Косово, во коj позади водителката беше прикажано српското знаме, ги налути албанските претставници во Хрватска, пренесува „Блиц“,