ВИДЕО: Нова снимка и нови тензии – Албанци го запалија српското знаме во Србија и го развеаја албанското

Од:

На социјалната мрежа ТикТок се појави видео на кое се гледа како неколкумина Албанци го палат српското знаме, според нивното тврдење некаде кај Прешево, а потоа го развиваат албанското знаме.

Новата снимка, која набргу беше избришана од ТикТок, предизвика бура од реакции на социјалните мрежи во Србија и отвори нова „војна“ со препукувања, навреди и закани од двете страни.

Според видеото, српското знаме е украдено од објект кој наликува на државна институција во Врање, по што тие го полиле со бензин на бензинска пумпа и го запалиле, го закачиле за автомобилот и го влечеле по патот.

На крајот се гледа дека знамето е целосно изгорено, а снимачите го развиле албанското знаме, закачено за багажникот, на задниот дел од автомобилот.

„Дали се горди како мене што сте Албанци?“, пишуваше во описот на видеото.

Би можело да ве интересира

Дојран ќе им понуди попусти и бесплатен паркинг на српските туристи

ВИДЕО: Почна производството на вакцината „Спутник V“ во Србија

Жарко Настоски

Невена Јовановиќ e нова амбасадорка на Србија во Македонија

Жарко Настоски

Бразилскиот сој на Ковид-19 пристигна во Србија

А1он

Дачиќ: ДОС му понуди на Слободан Милошевиќ да замине во Русија, но тој одби

Ана Ололовска

Во Србија од денеска повторно се отвораат трговските центри

Ана Ололовска